Wielki Buk Literackim Blogiem Roku

wpis w: CIEKAWOSTKI | 0

Podczas zakończonych w niedzielę 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie poznaliśmy laureatów konkursu „Literacki Blog Roku” – autorów najciekawszych blogów o książkach oraz najlepszych blogów, w których publikowana jest twórczość literacka.Nagrodę główną jury w kategorii blogów o książkach otrzymała Olga Kowalska – autorka bloga „Wielki Buk”.
– Wielki Buk to blog i od niedawna również vlog literacki – to moje miejsce do pisania, do dzielenia się opowieściami, do książkowych zachwytów i nie tylko. W końcu: szukam tej najwspanialszej, tej mitycznej i legendarnej opowieści – WIELKIEGO Buka! – pisze o swoim blogu Olga Kowalska. – To nagroda za niezwykle rzeczowe, wnikliwe, choć pisane przystępnym językiem recenzje. Za sporą regularność w prowadzeniu bloga, ale przede wszystkim za odkrywanie terenów do tej pory blogerom książkowym mało znanych poprzez publikowanie towarzyszącym recenzjom filmików. Co ważne: najczęściej filmy te nie są wyłącznie „mówioną” wersją recenzji opublikowanej na blogu, ale jej uzupełnieniem, rozszerzeniem – podkreśla Sławomir Krempa, redaktor naczelny serwisu Granice.pl, w uzasadnieniu werdyktu.

Prywatnie cieszy mnie ten wybór, jako że na Wielkim Buku często omawiane są pozycje z szeroko pojętej literatury grozy. Blogowanie wideo też jest ciekawym pomysłem, ale raczej go nie wykorzystam – zdecydowanie nie wyglądam tak dobrze jak Olga i nie posiadam umiejętności aktorskich, którymi ona jest obdarzona 🙂

Z kolei wśród blogów zawierających twórczość literacką prowadzących je osób za najciekawszy jurorzy uznali „100 sukienek” Rity Pater. Czytelnicy głosujący za pośrednictwem strony internetowej www.literackiblogroku.pl nagrodę główną przyznali blogowi Okruchy.pl Piotra Kasperczaka.

Przyznano również kilka wyróżnień. Wśród blogów literackich laur przypadł opowieści „On Her Majesty’s Secret Service”. Wśród blogów o książkach wyróżniono – już po raz trzeci w historii konkursu – „Krytycznym Okiem” Jarosława Czechowicza.  Drugie wyróżnienie wśród blogów o książkach przyznano blogowi CzytamRecenzuje.pl Rafała Hetmana, a trzecie trafiło do Anny Dutki, prowadzącej bloga recenzentka.blox.pl.

Gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym. Przede mną wiele pracy, nim mój blog stanie się chociaż w połowie tak dobry, jak Wasze. Pozdrawiam 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.