USA – przybywam!

 

Dziś nie będzie recenzji, tylko przerażający wręcz przykład egocentryzmu graniczącego z narcyzmem. Jednak wedle starego powiedzenia, jeżeli sam siebie nie pochwalisz,to nie zrobi tego nikt inny (bo niby skąd ma wiedzieć?).  No, ale przynajmniej literacko jestem w stanie swoją postawę obronić. A zresztą: “- (…)Jesteś egocentrykiem jak każdy mężczyzna. Nie ma niczego gorszego niż brak zainteresowania, prawda? Niż obojętność?”. Skąd ten cytat? Ktoś poznaje?

Właściwie obrazek obok poniekąd wyjaśnia przyczynę mojego samouwielbienia. Tak, nie chcę Was trzymać w niepewności – moja pierwsza powieść Śniące ściany ukaże się w okolicach przełomu 2018 i 2019 roku w USA! Konkretniej – będzie ona wydana przez oficynę Royal Hawaiian Press, która specjalizuje się w autorach z… Polski, Skandynawii i innych państw ościennych. Tak, nie będę pierwszym Polakiem wydawanym przez tego wydawcę. Szlaki przetarte zostały m.in przez Krzysztofa Dąbrowskiego, Katarzynę Misiołek, Kasię Bulicz-Kasprzak, Magdalenę KubasiewiczRadosława LewandowskiegoAnnę FryczkowskąMagdalenę Niedźwiedzką i (last but not least!) Roberta J. Szmidta. Wspaniałe towarzystwo – przepraszam tych, których nie wymieniłem. O ile się jednak nie mylę, to poza moim imiennikiem z Krakowa, który otwiera powyższą listę, nikt inny nie specjalizuje się w literaturze grozy. To nieistotne, ważne natomiast, że tak liczna rzesza naszych szturmuje anglojęzyczny rynek – bo poza Stanami Zjednoczonymi będzie możliwa dystrybucja w Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii.

Co tu dużo mówić, nie ma nad czym dywagować – na razie jest wielka radość i świadomość otwierających się szans. Coś takiego każe w siebie uwierzyć – nawet perspektywa ekranizacji w Hollywood nie jest niemożliwa 🙂

Post Author: Krzysztof Maciejewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.