Historyk sztuki

wpis w: BIOGRAMY | 0

Jean-Daniel Baltassat urodził się w1949 w Haute-Savoie. Napisał sześć powieści. Jest także współautorem trylogii Inkowie, którą wydał pod pseudonimem A. B. Daniel.

W 1997 roku otrzymał nagrodę literacką Jean-d’Heurs za powieść historyczną Le Galop de l’ange (Galop anioła). Po ukończeniu w Paryżu studiów historii sztuki, kina i fotografii, Jean-Daniel Baltassat współpracował z licznymi czasopismami poświęconymi sztuce, między innymi L’art Vivant-Maeght i Opus. Fotografował taniec i sztuki teatralne.

Po dwóch latach pracy w agencji reklamowej, jako realizator reklam audiowizualnych, w latach 1974-1979 kierował zespołem ds. audiowizualnych przy europejskich kampaniach reklamowych perfum Charles of the Ritz i Yves St Laurent. W tym samym czasie, w paryskiej dzielnicy Bastille otworzył galerię malarstwa. W latach 1979 – 1985 wykładał przedmiot „kino i reklama”, jednocześnie pracując nad swoimi pierwszymi powieściami. Od 1985 roku żyje z pisania. Tworzy scenariusze telewizyjne i tłumaczy. Od 1999 roku mieszka w Paryżu; jest kawalerem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.