Blogerzy dadzą Złote Zakładki

wpis w: INNE | 0

W niedzielę, 30 sierpnia 2015, upływa termin zgłaszania nominacji do „Złotej Zakładki” – nagrody blogerów książkowych. Nagrody dla najlepszych książek opublikowanych w 2011 roku wręczone zostaną podczas Targów Książki w Krakowie, którym towarzyszyć będzie zjazd blogerów książkowych. Przedsięwzięcie koordynują Śląscy Blogerzy Książkowi, a jego partnerem jest serwis Granice.pl – wszystko o literaturze.

Przez wiele lat w środowisku blogerów książkowych odbywały się dyskusje o konieczności promowania wartościowych książek, które często przepadają na rynku wśród tysięcy nowości wydawniczych.

– Blogerzy książkowi działają bardzo prężnie, co doskonale widać chociażby podczas największych imprez targowych– podkreśla Katarzyna Kurowska, autorka bloga „Przekładaniec kulturalny” – http://moje-recenzje-ksiazek.blog.onet.pl, koordynująca organizację konkursu z ramienia Śląskich Blogerów Książkowych. – Blogosfera książkowa zyskuje coraz więcej czytelników, a nasz głos jest coraz bardziej słyszany i doceniany przez portale, media oraz wydawnictwa.

 

Wielu blogerów uważa, że nagrody literackie przyznawane przez krytyków nijak się mają tak naprawdę do tego, co Polacy czytają, co lubią i doceniają. Dlatego powstał pomysł nagrody blogerów – „Złotej Zakładki”, która przyznana została po raz pierwszy w 2011 roku. Teraz, po dwuletniej przerwie (nagrodę przyznano ostatnio w 2012 roku), nagroda powraca przy okazji Zjazdu Blogerów, który odbędzie się w dniach 24-25 października 2015 podczas 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

 

Prawo do zgłaszania książek mają blogerzy piszący o książkach, którzy prowadzą bloga od co najmniej pół roku (blog został założony najpóźniej 20 stycznia 2015 roku) i opublikowali w tym czasie co najmniej 6 postów. Każdy z uprawnionych blogerów może nadesłać maksymalnie po trzy nominacje w każdej kategorii. Nie ma obowiązku zgłaszania nominacji w każdej spośród kategorii. Zgłoszenia należy przysyłać na adres: zlotazakladka@silesiaczyta.pl. W mailu z nominacjami musi znaleźć się adres bloga w celu jego weryfikacji.

 

Nominować można książki opublikowane w Polsce w 2014 roku, a konkursowe kategorie to:  „najlepsza literatura kobieca”, „najzabawniejsza książka”, „najlepsza literatura faktu”, „najlepsza książka dla dzieci i młodzieży”, „najciekawsza książka z przeszłością w tle”, „najbardziej wzruszająca powieść”, „najlepsza powieść fantastyczna”, „najciekawsza intryga”, „najmroczniejsza powieść” oraz „najbardziej apetyczna książka”.

 

Więcej informacji o konkursie „Złota Zakładka” znaleźć można na stronie internetowej www.zlotazakladka.pl

 

Więcej informacji o Zjeździe Blogerów podczas 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie znaleźć można na stronie: www.zjazdblogerow.granice.pl Na niej też blogerzy mogą rejestrować się, by móc wziąć udział w dedykowanych im konferencjom targowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.