Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi…

Saint-Exupery_Maly ksiaze_dla dzieci_3D-horzWszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, a niektórym zostaje to na całe życie. Gdy po raz pierwszy zobaczyłem zwiastun animowanego filmu francuskiego “Mały Książę”, wpadłem w zachwyt, w czystą apoteozę zachwytu nawet. Zresztą, sami zobaczcie:

plakat_maly_ksiaze_3Połączenie animacji 3D z poklatkową, a przy tym dająca się odczuć obietnica głębokich treści, z których znany jest oryginał, wzbogaconych o współczesne realia. A ja mam dwójkę dzieci w wieku szkolnym, więc będzie i pretekst do obejrzenia tej produkcji. Polska premiera kinowa ma mieć miejsce 7 sierpnia.

Ale jesteśmy w końcu na blogu książkowym i miło mi bardzo, że mogę napisać o tym filmie właśnie w książkowym kontekście. Na tydzień przed wejściem animacji na ekrany, w księgarniach pojawią się zupełnie wyjątkowe premiery. Wydawnictwo Znak planuje wydanie już 30 lipca książkowej adaptacji filmu w dwóch wersjach – dla dzieci starszych (pod tytułem Mały Książę. Tajemnica starego pilota) i dla tych nieco młodszych (zatytułowanej Mały Książę. Dziewczynka i pilot). Oprócz tego prawdziwa gratka – opowieść Antoine`a de Saint-Exupéry`ego w nowym przekładzie Henryka Woźniakowskiego z filmowymi ilustracjami. Dla nieco mniej zaawansowanych czytelników Znak szykuje także wersję skróconą ilustrowaną kolorowymi kadrami z filmu Mały Książę.

LP_FOX_BACK_5K_CMYK

 

 

 

 

 

 

 

 

Mam wielką nadzieję, że moje dzieci dadzą się tymi książkami zaczarować. Ale ja również nie pozostanę obojętny wobec tych lektur. W końcu, jak napisał kiedyś Tom Robbins, nigdy nie jest za późno na szczęśliwe dzieciństwo…

Post Author: Krzysztof Maciejewski

1 thought on “Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi…

    czytajka

    (27 lipca 2015 - 13:26)

    Książki zapowiadają się fajnie. Zwykle nie jestem przekonana do książek napisanych w oparciu o film ale ta historia jest tak piękna, ze chciałabym mieć ją w każdym możliwym wydaniu. Zwiastun – aż ciarki przechodzą, plakat – marzę, aby powiesić go w domu, książki – aby mieć choć namiastkę kadrów z filmu w domu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.