Wojciech Gunia – Metafizyka w stylu weird

Wojciech Gunia, ur. 1983 w Nowym Sączu, absolwent Wydziału Polonistyki UJ. Jako prozaik debiutował opowiadaniem Wojna w antologii Po drugiej stronie — weird fiction po polsku, publikował także w magazynie „Trans:wizje”. Prowadzi popularny wśród zdeklarowanych pesymistów blog „Labirynt z liści”, poświęcony tematyce melancholii oraz ciemnym pograniczom literatury, filozofii i psychologii.

Jego opowiadania są ciężkie od symboliki i bogate w nawiązania – znajdziemy w nich wpływy Franza Kafki, Brunona Schulza, Francisca Pessoi, ale i Kazimierza Truchanowskiego. Swój debiutancki zbiór opowiadań Powrót pisał przez pięć lat. Jak przyznał w jednym z wywiadów: „Pisanie jest też dla mnie formą dialogu z samym sobą, często sam zaskakuję się tym, co z siebie wydobywam, odpowiedziami, jakich sam sobie udzielam”.

Bibliografia

Powrót – 2014

Post Author: Tomasz Lerczak

3 thoughts on “Wojciech Gunia – Metafizyka w stylu weird

  Uwięziony w nastroju - Art of Reading

  (26 stycznia 2015 - 06:09)

  […] witam każdego sprzymierzeńca w tej walce. Ostatnio do grona takich twórców dołączył Wojciech Gunia. Jego debiutancki zbiór opowiadań Powrót niesie ze sobą ożywczy powiew czegoś nowego – przy […]

  Dollie

  (19 sierpnia 2016 - 03:39)

  You really saved my skin with this intinmafoor. Thanks!

  […] Autor: Wojciech Gunia […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.