Art of Reading

Przetwórstwo 2014

1. Wells Dan – Nie jestem seryjnym mordercą – 9
2. Paniuszkin Walerij – Rublowka – 9
3. Twardoch Szczepan – Morfina – 9
4. Andrus Artur  – Boks na ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak – 9
5. Turczyński Andrzej  – Bruliony Starej Ziemi – 8 – (moja recenzja na Papierowych Myślach)
6. Podolak Daniel – Dziwne chwile – 8
7. Dunn Carola – Młoda dama w opałach – 9
8. Lindqvist John Ajvide – Ludzka przystań – 10
9. Duńska Teresa Kiara, Sochacka Irena – Warkocz Bereniki – 8 – (moja recenzja na Papierowych Myślach)
10. Strzeszewski Emil – Ektenia – 9 – (moja recenzja na Papierowych Myślach)
11. Flagg Fannie – Smażone zielone pomidory – 912. Wolfe Gene – Pokój – 10 – (moja recenzja na Papierowych Myślach)
13. Wells Dan – Pan Potwór – 8
14. Beaton M.C. – Agatha Raisin i wredny weterynarz – 9
15. Kaku Michio – Fizyka rzeczy niemożliwych – 10+
16. Moore Graham – Sherlockista – 9
17. Nowakowska Elżbieta Ewa – Trzy ołówki – 9 – (moja recenzja na Papierowych Myślach)
18. Orlev Uri – Biegnij chłopcze, biegnij – 7
19. Martin George R.R. – Rycerz siedmiu królestw – 9 – (moja recenzja na Papierowych Myślach)
20. Klejzerowicz Anna – List z powstania – 10 – (moja recenzja na Papierowych Myślach)

21. Bronte Emily – Wichrowe Wzgórza – 10+ – (moja recenzja na Papierowych Myślach)
22. Mroziewicz Krzysztof – Korespondent, czyli jak opisać pełzający koniec świata -9
23. Fraser George MacDonald – Flashman – 7 –  (moja recenzja na Papierowych Myślach)
24. McEwan Ian – Słodka przynęta – 10+ –  (moja recenzja na Papierowych Myślach)
25. Dunn Carola – Wet za wet, milordzie – 8
26. Modzelewski Karol – Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca – 10+ – (moja recenzja na Papierowych Myślach)
27. Helprin Mark – Zimowa opowieść – 8 – (moja recenzja na Papierowych Myślach)
28. Montgomery Lucy Maud – Błękitny zamek – 8
29. Coben Harlan – Sześć lat później – 9
30. Braun Lilian Jackson – Kot, który znał kardynała – 9
31. Gabor Monika – Uwaga na marzenia – 7 –  (moja recenzja na Papierowych Myślach)
32. Eng Tan Twan – Ogród wieczornych mgieł – 10 (r)

33. Masterton Graham – Śpiączka – 9 –  (moja recenzja na Papierowych Myślach)
34. Bałczewski Michał – Eva Morales de Nacho Lima – 8 –  (moja recenzja na Papierowych Myślach)
35. Gaiman Neil – Ocean na końcu drogi – 10
36. Le Goff Jacques – Sakiewka i życie – 9
37. Niffenegger Audrey – Lustrzane odbicie – 9
38. Beaton M.C. – Agatha Raisin i zakopana ogrodniczka – 8
39. Cooper Gwen – Odyseja kota imieniem Homer – 10
40. Szczerek Ziemowit – Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian – 10
41. Cygler Hanna – Tryb warunkowy – 8
42. Perez-Reverte Arturo – Mężczyzna, który tańczył tango – 10+
43. Davidson Andrew – Gargulec – 10+
44. Ziębiński Robert – Stephen King. Sprzedawca strachu – 8 (r)
45. Munro Alice – Dziewczęta i kobiety – 9
46. Kańtoch Anna – Przedksiężycowi III – 8 –  (moja recenzja na Papierowych Myślach)
47. Guzowska Marta – Ofiara Polikseny – 8
48. Saramago Jose – Miasto ślepców – 10
49. Ketchum Jack – Potomstwo – 6
50. Child Lee – Poziom śmierci – 10
51. Karski Jan – Tajne państwo – 10+ –  (moja recenzja na Papierowych Myślach)
52. Beaton M.C. – Agatha Raisin i zmordowani piechurzy – 9

53. Child Lee – Uprowadzony – 10
54. Faber Michel – Szkarłatny płatek i biały – 10+
55. Zimniak Magdalena – Białe róże dla Matyldy – 10
56. Palahniuk Chuck – Fight Club – 8
57. Rudzka Teresa Monika – Kuzyneczki – 8
58. Child Lee – Wróg bez twarzy – 10
59. Faber Michel – Jabłko – 9
60. Miszczuk Katarzyna Berenika – Druga szansa – 8
61. Jonasson Jonas – Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął – 10
62. DeLillo Don – Aniol Esmeralda – 9
63. Borkowski Przemysław – Hotel Zaświat – 7
64. Werber Bernard – Tanatonauci – 8
65. Green John – Gwiazd naszych wina – 10+
66. Riggs Ransom – Osobliwy dom pani Peregrine – 9
67. Kain Dawid, Kyrcz Kazimierz – Wojna świrów – 9 –  (moja recenzja na Papierowych Myślach)

68. Bonda Katarzyna – Pochłaniacz -8 – (moja recenzja na Papierowych Myślach\)
69. Kawakami Hiromi – Manazuru – 9
70. Branson Richard – Like A Virgin. Czego nie nauczą Cię w szkole biznesu – 9 – (moja recenzja na Papierowych Myślach)
71. Walentynowicz Katarzyna – Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim – 9 (r)
72. Beaton M.C. – Agatha Raisin i śmiertelny slub – 9
73. Korwin-Mikke Janusz – Vademecum ojca – 4
74. Jaruzelska Monika – Towarzyszka panienka – 7
75. Michałowski Piotr – Narożnikowo, centralnie, pogranicznie – 8 –  (moja recenzja na Papierowych Myślach)
76. Niedźwiecki Marek – Nie wierzę w życie pozaradiowe – 8
77. Lemaitre Pierre – Alex – 10
78. Szaruga Leszek – Dane elementarne – 10 –  (moja recenzja na Papierowych Myślach)
79. Child Lee – Podejrzany – 9
80. Bielecki Krzysztof – I nagle wszystko się kończy – 10
81. Hill Joe – NOS4A2 – 10 –  (moja recenzja na Papierowych Myślach)

82. Braun Lilian Jackson – Kot, który poruszył górę – 9
83. Glukhovsky Dmitry – Witajcie w Rosji – 9
84. Zborowski Zbigniew – Nowy drapieżnik – 10
85. Bielecki Krzysztof – Rezydencja – 9 –  (moja recenzja na Papierowych Myślach)
86. Extence Gavin – Wszechświat kontra Alex Woods – 9
87. Kulpa Piotr – Pan na Wisiołach. Mroczne siedlisko – 8 (r)
88. Werber Bernard – Imperium aniołów – 9
89. Karpowicz Ignacy – Sońka – 9
90. Hrabal Bohumil – Auteczko – 6
91. Kańtoch Anna – Pięć dziwnych nocy wigilijnych – 8
92. Dunn Carola – Zaczęło się od listu – 9
93. Moody Theo W., Martin F.X. – Historia Irlandii – 7
94. Bodor Adam – Ptaki Wierchowiny – 9
95. Lotz Sarah – Troje – 9
96. Munro Alice – Kocha, lubi, szanuje… – 8
97. Kain Dawid – Kotku, jestem w ogniu – 10+ – (moja recenzja na Papierowych Myślach)
98. King Stephen – Pan Mercedes – 8

99. Dehnel Jacek – Saturn – 9
100. Bielecki Krzysztof – Defekt pamięci – 9
101. Baker Kline Christina – Sieroce pociągi – 8
102. Muszyński Piotr – Gambit mocy – 6
103. Dayan Leore – Ludzie wolą tonąć w morzu – 9 (r)
104. Perrotta Tom – Pozostawieni – 8 (r)
105. Gunia Wojciech – Powrót – 8
106. Child Lee – Płonące echo – 8
107. Cherezińska Elżbieta – Gra w kości – 10
108. Watson S.J. – Zanim zasnę – 10+
109. Bowen James – Kot Bob i ja – 8
110. Walton Jo – Wśród obcych – 9
111. Tawada Yoko – Fruwająca dusza – 6
112. French Tana – Zdążyć przed zmrokiem – 10
113. Bielecki Krzysztof – Rekonstrukcja – 9
114. Gombrowicz Witold – Kosmos – 10
115. Beaton M.C. – Agatha Raisin i koszmarni turyści – 8
116. Nesbo Jo – Człowiek-nietoperz – 10
117. Hearne Kevin – Na psa urok – 9
118. Ulatowska Maria, Skowroński Jacek – Autorka – 9

119. Stypułkowski Jerzy – Skandynawska wieża Babel – 6
120. Szolc Izabela – Żona rzeźnika – 8 (r)
121. Izaguirre Marian – Tamte cudowne lata – 10 (r)
122 . Hearne Kevin – Raz wiedźmie śmierć – 8
123. Zeland Vadim – Transerfing rzeczywistości  t.1 – 8
124. Child Lee – Bez pudła – 9
125. Gombrowicz Witold – Trans-Atlantyk – 10
126. Kałużyńska Magdalena – Alvethor, t. 1 – 9
127. Foer Jonathan Safran – Wszystko jest iluminacją – 10+
128. Hearne Kevin – Między Młotem a Piorunem – 9
129. Hearne Kevin – Zbrodnia i Kojot – 8
130. Tomaszewski Mirosław – Marynarka – 9
131. Zeland Vadim – Transerfing rzeczywistości t.2 – 5
132. Weaver Tim – Bez ostrzeżenia – 8
133. Lier Horst Jorn – Jaskiniowiec – 8 (r)
134. Coetzee J.M. – W sercu kraju – 10+
135. Chamberlain Diane – Tajemnica Noelle – 9
136. Rozmus Piotr – Bestia – 9 (r)
137. Duńska Teresa Kiara – Strofy światłem utkane – 10
138. Darska Bernadetta – To nas pociąga! – 8 (r)
139. Klejzerowicz Anna – Sekret czarownicy – 8
140. Pyper Andrew – Demonolog – 8 (r)
141. Kaufman Ron – Inspirujące usługi – 7 (r)
142. Samsel Karol – Więdnice – 9 (r)

143. Grange Jean-Christophe – Kaiken – 9
144. Hołownia Szymon, Prokop Marcin – Układamy sobie życie – 9
145. ANTOLOGIA – Zapomniane słowa – 8
146. Child Lee – Siła perswazji – 9
147. Anonim – Żywot Łazika z Tormesu – 8
148.  Kienzler Iwona  – Europa jest kobietą – 8 (r)
149. Rogak Lisa – Życie i czasy Stephena Kinga – 8 (r)
150. Krasznahorkai Laszlo – Melancholia sprzeciwu – 7
151. ANTOLOGIA – Oblicza grozy – 10
152. Bengtsson Jonas T. – Baśń – 10 (r)
153. Galbraith Robert (Rowling J.K.) – Wołanie kukułki – 10
154. Hearne Kevin – Kijem i mieczem – 8
155. ANTOLOGIA – Pokłosie – 9
156. Child Lee – Nieprzyjaciel – 9
157. Modiano Patrick – Zagubiona dzielnica – 8
158. Król Marcin – Klęska rozumu – 10+

159. Hearne Kevin – Kronika wykrakanej śmierci – 10
160. Rushdie Salman – Ojczyzny wyobrażone – 8
161. Stasiuk Andrzej – Wschód – 10
162. Jabłoński Witold – Miecz i słowo – 10+

163. Flynn Gillian – Mroczny zakątek – 10
164. Nowaczyński Adolf – Bajki o księżniczkach i karłach – 6
165. Grzebuła Marta – Obsesja – 3
166. Chmielarz Wojciech – Podpalacz – 8
167 . Doctorow Cory – Kontekst – 5
168. Budzyński Wojciech – Public relations. Strategia i nowe techniki kreowania wizerunku – 6
169. Żelazko Agnieszka – 10 odsłon Public Relations – 10
170. Orringer Julie – Niewidzialny most – 10+
171. Koontz Dean – Bez tchu – 8
172. Ćwiek Jakub – Chłopcy 2. Bangarang! – 7

173. Ćwiek Jakub – Chłopcy 3. Zguba – 7
174. Nikodemska El Tairy Hanna – Jak wyhodować potwora – 8
175. Murphy Piter – Trzy – 7
176. Somoza Jose Carlos – Tetrameron – 9
177. Gardiner Meg – Klub tajemnic – 8
178. Kader Shirin – Zaklinacz słów – 10+
179. Nowaczyński Adolf – Małpie zwierciadło – 7
180. Nollke Matthias – Asertywność i sztuka ciętej riposty – 7

181. Koontz Dean – Mroczne popołudnie – 7

182. Tulli Magdalena – Włoskie szpilki – 9

183. Bailey Gwen – Szczenię doskonałe – 8

184. Ruff Matt – Miraż – 10+

185. Tomkowski Jan – Zamieszkać w bibliotece – 9

186. Tyszkiewicz Beata Katarzyna – Wyspy szczęśliwe – 4

Dodaj komentarz