Nowe szaty cenzury

Tu miała się znaleźć kolejna recenzja, lecz są sytuacje, gdy po prostu musimy zająć jakieś stanowisko. Zwłaszcza gdy wydaje nam się, że żyjemy w normalnym kraju, w którym funkcjonują wszystkie demokratyczne mechanizmy, a cenzura prewencyjna i indeks ksiąg zakazanych to tylko i wyłącznie ulotne duchy odległej przeszłości. To nie jest spowiedź dziecięcia wieku, naiwnego leminga łykającego szklaną papkę. Daleko mi też bardzo od kogoś wietrzącego mityczny “układ”, szczególnie jeśli przypiszemy go wyłącznie przeciwnikom politycznym.

Ale sytuacja jest prosta i jednoznaczna. Mariusz Zielke napisał powieść kryminalną w ramach ustnej umowy z pewnym biznesmenem, a w książce tej w zawoalowany sposób opisał ciężkie przejścia rzeczonego zleceniodawcy. Tylko że… tenże mecenas sztuki nagle zmienił front i po lekturze przysłał pisarzowi umowę już papierową, która wstrzymuje publikację o… 50 lat. Tego się nie da określić inaczej niż kneblowanie wolności słowa. Pisarz zdecydował więc, że postawi sprawę na ostrzu noża i udostępnił e-booka tejże powieści za darmo. Padły groźby, dość konkretne,  i zapewne obie strony spotkają się w sądzie.

5

Tę powieść niedługo przeczytam – a Wy, moi drodzy goście bloga, także to zróbcie. Polecam książkę, znając wcześniejsze dokonania tego pisarza, dodam jeszcze więcej – znając osobiście autora i będąc w 100% przekonanym o jego uczciwości. I tyle.

I najważniejsze:

Powieść można ściągnąć STĄD. Na tejże stronie znajdziecie też więcej szczegółów tej bulwersującej sprawy.

 

Post Author: Krzysztof Maciejewski

1 thought on “Nowe szaty cenzury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.