Mariusz “Orzeł” Wojteczek – Działacz i wydawca

Mariusz „Orzeł”Wojteczek – urodzony w 1982 roku w Gorlicach, obecnie mieszka na stałe w Krakowie.

Recenzent na blogu Co przeczytać? – subiektywny blog literacki (coprzeczytac.blogspot.com). Pisze regularnie dla Grabarza Polskiego (od momentu jego powstania), także recenzent Działu Literatura w serwisie Paradoks.net. Publicysta, promotor literatury i komiksu. Przede wszystkim fan szeroko rozumianej grozy i fantastyki we wszelkich jej artystycznych przejawach. Twórca projektu Oficyna Wydawnicza Literat, mającego na celu promowanie młodych – zdolnych. I nie tylko młodych, ale zdolnych. Zaczęło się od pomysłu na wydanie własnego zbioru opowiadań obyczajowych Kronika relacji intymnych. Później przyszedł czas na cykl BHO Łukasza Radeckiego i tak idzie powoli do przodu…

Promuje głównie grozę, ale i nie stroni od fantastyki. Kocha popkulturę we wszelkich jej przejawach. Ceni dobrą rozrywkę, która nie musi być na siłę ambitna. Mocno wspiera polska scenę literacką, bowiem uważa, że jesteśmy dużo lepsi od Zachodu i to my powinniśmy wyznaczać standardy. Kolekcjoner książek, którymi lubi się chwalić, bo jest z nich dumny. Posiadacz dwóch kotów, które dobrze tolerują jego obecność i pozwalają mu ze sobą mieszkać (dopóki karmi).

Czasem także pisarz i poeta, choć tu nie tylko groza, ale też historie obyczajowe. Pod wielkim wpływem pisarstwa Marka Hłaski – zawsze niedoścignionego mistrza.

Nakładem OW Literat w 2014 roku ukazała się Kronika relacji intymnych. Drukarska próba zaowocowała skromnym zbiorkiem opowiadań o relacjach damsko-męskich i pozwoliła rozwijać pomysł projektu OW Literat.

W planach zbiór opowiadań grozy (początek 2015) i kolejna książka obyczajowa (W poszukiwaniu utraconego raju). Mroczna historia zadebiutuje w styczniu, na łamach kwartalnika BRAMY, w którym ukaże się jego Dom Wschodzącego Słońca.
Profil autorski na fb: TU

OW Literat: TU

Co przeczytać? – subiektywny blog literacki: TU

 

Post Author: Krzysztof Maciejewski

1 thought on “Mariusz “Orzeł” Wojteczek – Działacz i wydawca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.